
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.92 mm |
| Width | 15.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.2 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Efficiency | 94 % |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.69 V to 3.6 V |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$20.11824
Ext.Price$20.11824
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $20.11824 | $20.11824 |
| 10 | $19.57218 | $195.72180 |
| 25 | $19.04093 | $476.02325 |
